Auteur |
Bericht |
roger-limburg
Geregistreerd op: 17-3-2006 Berichten: 88
|
Geplaatst: Di 10 Feb 2009, 12:05 Onderwerp: met computervoeding een aantal motors aansturen |
|
|
Hallo is het mogelijk om met een computervoeding een aantal motors aan te sturen ?
ik wil 3 motoren per voeding van 5V 20 Ampere gaan aansturen.
De motors trekken per stuk: 5V Bij 6 Ampere.
Een computervoeding kan normaal slecht tegen inductieve belastingen, is me vertelt worden klopt dat, gaat die dan stuk graag jullie ervaringen.
|
|
Naar boven |
|
Mat Janssen Moderator


Geregistreerd op: 10-12-2003 Berichten: 11196 Woonplaats: nederweert
|
Geplaatst: Di 10 Feb 2009, 12:15 Onderwerp: |
|
|
Als je ze alleen maar aan of uit zat zal dat geen probleem zijn. Misschien als je ze alle 3 tegelijkertijd inschakeld zou de zaak even kunnen hikken omdat de inschakelpiek een te hoge waarde zou kunnen hebben voor de voeding, maar meestal red de voeding zich daar wel zelf uit. _________________ signature ruimte te huur
Verhuurd
|
|
Naar boven |
|
roger-limburg
Geregistreerd op: 17-3-2006 Berichten: 88
|
Geplaatst: Di 10 Feb 2009, 12:33 Onderwerp: |
|
|
ik ga met ruitewissermotoren een kraan aansturen en wil 19 motoren schakelen, in het meest belaste geval heb ik 3 motoren tegelijk aan het lopen, die splits ik op over twee voedingen, en de rest veredeel ik over nog 5 voedingen, ik heb er zelfs liggen die 26 ampere aankunnen bij 5 v maar er werd me duidelijk vertelt dat een inductieve belasting, een pc- voeding sloopt.
Ik wil als jullie echt zeker weten dat een pc voeding dit kan, een aanpassing aan de onderste schakeling waarbij de voeding als de kraan in zijn begin en eindpositie staat gaan uit en inschakelen omdat deze voedingen (zeker 7 stuks) veel vermogen opnemen in rust.
Dus als ik via de plc de motor aan zet dat dan pas de benodigde voeding wordt aangeschakeld, en bij het bereiken van zijn eindstand (open) dat de voeding weer uit wordt geschakeld.
Wie kan me dat intekenen in het schema ?

klep plc motor.gif - 5253 keer
|
|
Naar boven |
|
stynus Moderator


Geregistreerd op: 16-5-2003 Berichten: 5795 Woonplaats: Overpelt (België)
|
|
Naar boven |
|
roger-limburg
Geregistreerd op: 17-3-2006 Berichten: 88
|
Geplaatst: Wo 11 Feb 2009, 0:54 Onderwerp: |
|
|
Waar dan die diode die staat toch al ingetekend ??
Kan iemand mij helpen met het in en uitschakelen van de voeding hoe ik dat realiseer ?
|
|
Naar boven |
|
stynus Moderator


Geregistreerd op: 16-5-2003 Berichten: 5795 Woonplaats: Overpelt (België)
|
|
Naar boven |
|
roger-limburg
Geregistreerd op: 17-3-2006 Berichten: 88
|
Geplaatst: Do 12 Feb 2009, 1:07 Onderwerp: |
|
|
Stynus kun je eens intekenen wat je bedoelt ?
|
|
Naar boven |
|